Toyota ekspertiz programı ile Toyota marka araçların tüm modellerinin incelemesi ve raporlaması yapılabilir. Bir araç için pazarlık yaparken bazı şüphelerin olması normaldir. Bu şüphelerin giderilmesi için yapılması gereken en önemli işlem, ekspertiz incelemesidir. Ekspertiz işlemi, bir kişiden diğerine bir satış veya devir nedeniyle mülkiyeti değiştirecek araçlar üzerinde gerçekleştirilen teknik bir değerlendirmedir. Amacı, aracın iyi durumda olup olmadığını anlamaktır. Aracın tüm aksamları ve kaportası incelenir, gerekli rapor hazırlanır ve ekspertiz talebinde bulunan kişiye rapor teslim edilir. Rapordan sonra aracın saçtın alınıp alınmayacağı kararı tamamen araca talip olan müşterinin inisiyatifindedir. Sonuç olumlu ise araç güvenle satın alınabilir. Ancak raporda, satıcının belirttiğinin haricinde başka sorunların da ortaya çıkması söz konusudur. Bu durumda satışın yapılıp yapılmaması, alıcı ile satıcının kararına kalmıştır.

Toyota Ekspertiz Programı İle Güvenli Raporlama

Ekspertiz programı, sorunsuz çalışan bir uygulamadır. Uygulama, aracın iyi durumda olup olmadığını ve genel halinin son halinin nasıl ne yönde olduğunu tam olarak tespit etmeyi sağlar. Aracı satan ve alacak olan, bu uygulamadan çıkan sonuca göre hareket ettiğinde bazı sorunların araç satın alındıktan sonradan ortaya çıkmasını da engellenmiş olur. Genellikle ikinci el araç alım satımında ekspertiz programının vereceği raporuna gerek duyulur. Bu raporun güvenli bir şekilde ortaya çıkması için de ekspertiz programına ihtiyaç vardır ve bu programın sorunsuz bir şekilde çalışması esastır. Uygun olmayan programın yanlış sonuçlar vermesi kaçınılmazdır.

Araçtaki Parçalar Değişmiş Mi?

Toyota ekspertiz programı ile aracın motor ve şasi numaralandırmasının yanı sıra, araç yapısının çubuklar, sütunlar, zemin, koltuklar gibi bileşenlerinin hem dokümantasyonunu hem de bütünlüğünü doğrular. Böylece, daha önce çarpışmalar yaşayıp yaşamadığını ve parçalarının değiştirilip değiştirilmediğini belirlemek mümkündür. Toyota’nın tüm araç modelleri için uygulanan ekspertiz raporlama hizmetinin arzu edilen her gün alınması mümkündür. Ayrıca ekspertiz hizmetinin sayısız kez alınması da söz konusudur. Ekspertiz hizmetinin gelişmiş teknolojiye sahip merkezler ve uzman personel tarafından sunulması da önemli bir ayrıntıdır. Asi takdirde araçla ilgili net bir sonuç verilmesi mümkün olmayabilir. Bu nedenle ekspertiz raporu alınacak merkezin çok iyi seçilmesi gereklidir. Ekspertiz incelemesi, aracın güvenli olduğunun teminatıdır.

Leave a comment