Peugeot ekspertiz programı, araç satın almak isteyenler için önemli bir hizmet sunmaktadır. Araç satın almayı veya satmayı mı düşünenler için en güvenli yöntem ekspertiz raporu almaktır. Ekspertiz programı ile aracın orijinal fabrika özelliklerine sahip olup olmadığını kontrol edilmektedir. Aracın orijinal özelliklerinde bir değişiklik olması durumunda program bunu göstermektedir. Araç muayenesi ile ekspertiz incelemesi aynı değildir. Araç muayenesinin temel amacı, aracın koruma durumunu ve kullanım koşullarını belgelendirmektir. Muayenede araç belgelerinin yanı sıra tarihinin, şasinin kayıtları, motor, ve kaporta kontrol edilir. Ayrıca farların, frenlerin durumu incelenir, araçtaki yağ kaçakları incelenir ve aracın güvenli sürüşe uygun olup olmadığına bakılır. Ekspertiz hizmetinde ise aracın aksamlarının orijinal olup olmadığı kontrol edilmektedir.

Peugeot Ekspertiz Programı İle Güvenli Sonuç

Araç muayenesi kalifiye bir mühendis veya teknisyen tarafından yapılır. Aracın mükemmel çalışır durumda olduğundan emin olmak için ekipmanı kontrol etmeyi de içeren inceleme, aracın durumunu değerlendirmeyi amaçlar. Zorunlu donanımların incelenmesine ilave olarak araç yapısı ve sürüş koşulları da değerlendirilen maddeler arasındadır. Ayrıca belgeler, şasi, motor, üstyapı ve diğerlerini içerir. Testler, sonuçların kanunla belirlenen parametreler dahilinde olduğunu doğrulayan yüksek düzeyde kalibre edilmiş ölçüm cihazları kullanılarak gerçekleştirilir. Muayene bir başka ifade ile araçların geçmesi gereken soruşturmadır. Bu işlem, araç sahibi olduktan sonra yapılır. Ekspertiz programında ise aracın sahibi olup olmadığının önemi yoktur. Herkes araç ekspertiz incelemesi yaptırabilir.

Araç İle İlgili Rapor Verilir

Araç muayenesinde aracın çevreye verdiği zarar da kontrol edilir. Bu, egzoz muayenesi ile yapılır. Egzoz emisyonu ölçülerek aracın havayı normalden fazla kirletip kirletmediği ortaya çıkar. Peugeot Ekspertiz Programı ise böyle bir işlemi yapmaz. Program sadece araçta değişen parçanın olup olmadığını, aracın boyanıp boyanmadığını, boyandıysa ne kadarının ve hangi parçaların boyandığını ortaya çıkarır. Bu sayede satıcının anlattıklarının doğru olup olmadığı ortaya çıkar. Genelde satıcılar aracın olduğundan daha iyi durumda olduğunu söyler. Bunu söylemelerindeki neden, aracı daha yüksek fiyattan satma istekleridir. Ancak ekspertiz programı bütün kusurları ortaya çıkararak aracın gerçek bedelinin tespitini sağlar.

Leave a comment