Aston Martin ekspertiz programı, bu marka araçların hepsinin incelemesini sağlamak üzere geliştirilmiştir. Bir araba ile mesafeleri kısaltmak ve istediğiniz yere gitmek mümkündür. Ancak araba sahibi olmak bazı sorumlulukları da beraberinde getiriyor. Bu anlamda önemli bir husus, araç incelemesinde neyin doğrulandığını anlamaktır.

Araç incelemesi yılda en az bir kez yapılmalı ve aracın tüm devreleri kontrol edilmelidir. Bu, aşınma ve yıpranmayı önlemeye, daha iyi araç performansı sağlamaya ve daha fazla trafik güvenliği sağlamaya yardımcı olur. Ekspertiz incelemesi, tüm arabaların parçalarının durumunu kontrol etmek için periyodik olarak geçmesi gereken bir süreçtir. İnceleme sırasında araç genel olarak analiz edilir ve tüm kritik sistemler kontrol edilir. Bu, çarpışma kazalarını azaltmaya yardımcı olur ve ayrıca trafikteki güvenliği de artırır.

Aston Martin Ekspertiz Programı Yüksek Güvenlik Sağlar

Ekspertiz programı ile yapılan araç incelemesinde farklı aksamlar kontrol edilmektedir. Motor sistemi incelemesi, motorun doğru çalışmasını içeren tüm işlemlerden sorumlu sistemdir ve ana işlevi, yakıtı yanma yoluyla mekanik enerjiye dönüştürmektir. Bu yapıda meydana gelen problemler aracı çalıştıramaz hale getirebilir veya daha da kötüsü ciddi kazalara neden olabilir. Bunun olmasını önlemek için soğutucu, motor yağı seviyesi, yakıt, hava ve yağ filtreleri, triger kayışı, gergiler ve egzoz sistemi kontrol edilmektedir.

Egzoz ve egzozu kapsayan bu sistemin temel amacı yanma sırasında oluşan zehirli gazları ortadan kaldırmaktır. İşlevindeki bir arıza, kirleticilerin filtrelenmesini engelleyerek çevreye ve sağlığımıza zarar verir. Bu sebeple kontroller önemlidir. İnceleme sırasında kollektör, susturucu, susturucu ve katalitik konvertör kontrol edilir. Normalde, herhangi bir kusurları varsa, yalnızca etkilenen kısmı değiştirmek mümkündür.

Trafik Güvenliğine Katkı

Ekspertiz programı ile yapılan incelemede aracın elektrik sistemine de bakılır. Bu yapının ana parçaları alternatör ve akü olup, aracın farklı bölümlerinden gelen elektrik enerjisini sağlama, taşıma ve düzenleme işlevine sahiptir. Yani arabanın çalışması için gerekli olan enerjiyi sağlamaktan sorumlu cihazları kapsayan sistemdir. Aston Martin ekspertiz programı sayesinde araçta oluşabilecek kusurlar tespit edilmekte, bu sayede trafik güvenliğinin tehlikeye atılması önlenmektedir.

Leave a comment