Bentley ekspertiz programı ile aracın trafikte çok daha güvenli hareket etmesi sağlanmaktadır. Ekspertiz incelemesi genellikle araç alım satımı öncesinde yapılmaktadır ancak güvenli yolculuk için yılda bir kez kontrol yapılmasında yarar vardır. Ekspertiz programı, araçta olağan dışı durumların tespit edilmesini sağlamaktadır. Araçların yol üzerinde dolaşabilmesi için çalışma ve güvenlik şartlarını sağladığını doğrulamak için muayeneler yapılmaktadır. Ne sıklıkta yapılması gerektiği de aracın tipine bağlıdır. Muayene, yol güvenliğini artırmak için aracınızın iyi çalışır durumda olduğunu sık sık doğrulamayı amaçlar. Araçların incelenmesinin amacı, hem sizin hem de diğer sürücülerin yol güvenliğini sağlamak için araçların güvenlik koşullarını düzenli olarak kontrol etmektir.

Bentley Ekspertiz Programı Güvenlidir

Ekspertiz incelemesi, araçların orijinal onaylı özelliklerinin kontrol edilmesini sağlamaktadır. Ekspertiz programı ile yapılan incelemede birkaç teknik nokta kontrol edilerek tüm araçların iyi çalışır durumda olduğundan emin olunması amaçlanır. Araçtaki anormalliklerin miktarı ve ciddiyeti, otomobilin güvenli olup olmadığını belirlemektedir. Ekspertiz incelemesinin yapılmamasının herhangi bir hukuki yaptırımı yoktur ancak son yönetmelikle birlikte ekspertiz raporu olmayan ikinci el araçların satışına kısıtlama getirilmiştir. İncelemede aracın kaporta, boya, mekanik aksamları incelenmekte, araçta var olan kusurlar tespit edilmektedir. Parça değişimi, değişen parçanın orijinal olup olmadığı, genel ya da lokal boyanın yapılıp yapılmadığı, aracın kaportasının işlem görüp görmediği gibi detaylara bakılmaktadır. Tabii ki aracın diğer aksamları da incelenmektedir.

Ekspertiz Raporu Hatasızdır

Ekspertiz incelemesinin güvenilir yerlerde yaptırılmasında yarar vardır. Her ne kadar inceleme program aracılığı ile olsa da şahıs müdahalesinin olma ihtimali yok değildir. Ancak güvenli programlara kullanıcının müdahale etmesine imkan yoktur. Bir bilgisayar yazılımcısının olması gereklidir. Bu açıdan bakıldığında Bentley ekspertiz programı son derece güvenlidir. Araçların ekspertiz incelemesi teknik altyapısı güçlü olan yerlerde yapılmalıdır. İnceleme sonrasında program yazılı bir rapor vermektedir. Bu raporda araçta var olan kusurlar net olarak belirtilmektedir. Üstelik kusurlar herkesin anlaşabileceği şekilde gösterilmektedir. Yani ortaya çıkan kusurları görmek için teknisyen olmaya gerek yoktur. Bu sayede özellikle ikinci el satın almak isteyenler aracın değerinde satılıp satılmadığını kolaylıkla anlayabilmektedir.

Leave a comment