Bugatti ekspertiz programı ile tüm Bugatti modellerinin detaylı incelemesinin yapılması mümkündür. Normalde hangi araç olursa olsun yılda bir kez gözden geçirmek gereklidir. Kullanıma bağlı olarak araçların aksamlarında bazı yıpranmaların meydana gelmesi kaçınılmazdır. Hangi parçaların yıprandığı, hangi parçaların değişmesi gerektiği ekspertiz programı ile tam olarak ortaya çıkmaktadır.

Bugatti araçlar için bakım programı yapılırken, ekspertiz programının avantajlarından yararlanmalıdır. Bu sayede araç çok uzun yıllar herhangi bir sorun yaşanmadan kullanılabilmektedir.

Ekspertiz programıyla yapılan incelemede, aracın onlarca farklı noktası kontrol edilmekte, bu sayede en küçük bir arıza ihtimalisinin tespit edilmesi söz konusu olmaktadır. İnceleme, Bugatti’nin tüm serileri için geçerlidir. Ayrıca üretim yılı ne oluşa olsun ekspertiz programının tamamını kapsadığı bilinmelidir.

Bugatti Ekspertiz Programıyla Kusursuz İnceleme

Bugatti araçları ile ilgili her müşterinin ihtiyacına göre iki veya dört yıllık bir program önerilmektedir. Her iki seçenek de teknisyenler tarafından yılda bir kez bakımı yapılmalıdır. Çünkü üretici firma yılda en az bir bakım yapılmasını tavsiye etmektedir. İki tür temel bakım ve inceleme programı vardır. Bunlar; yıllık ile kilometre bazlı bakım ve incelemedir. Her iki durumda da araçların en az 85 noktası incelenmektedir.

Üretici firma, Bugatti modelleri için farklı bakım ve inceleme programları açıklamıştır. Bunlardan birincisi aktif plandır. Bu plan, düzenli olarak araba kullananlar ve bu kullanımla birlikte gelen doğal aşınmaya karşı daha dikkatli bakıma ihtiyaç duyanlar içindir.

Bir başka bakım ve inceleme programında ise arabayı daha nadir kullananlar içindir. Ancak hangi araç olursa olsun kullanılsa da otoparkta da dursa mutlaka bakımın yapılması gereklidir. Elbette aktif kullanılan araçlarda olduğu gibi aşınma söz konusu olmaz ancak yine de araçların bakımlarının aksatılmaması gereklidir.

Tüm Aksamlar Kontrol Edilir

Bugatti için aracın alım satım öncesinde de ekspertiz incelemesinin yapılması tavsiye edilmektedir. Bugatti ekspertiz programı ile yapılan incelemelerde aracın tüm aksamları detaylı bir şekilde kontrol edilmekte, böylece araç üzerinde yapılan tüm müdahaleler ortaya çıkmaktadır. Örneğin parça değişimi yetkili servis tarafından orijinal parça ile yapılsa bile bu durum ekspertiz programıyla yapılan incelemede tespit edilmektedir.

Leave a comment