Daewoo ekspertiz programı ile ikinci el aracın güvenli bir şekilde satın alınması mümkündür. Kullanılmış bir araç satın almak için tüm adımları izlemek zorlu bir süreçtir. Özellikle belgelerle ilgili tüm önlemlerin alınmaması baş ağrısına neden olabilir ve bazı durumlarda durumun çözülmesi uzun zaman alabilir. Satıcı da transfer yapılmadığında sorun yaşayabilir.

İkinci el araç almadan önce ekspertiz programı ile aracın detaylı bir incelemesini yaptırmakta yarar var. Kullanılmış bir araba satın almak istiyorsanız borçlar ve kısıtlamalar hakkında bir araştırma yapın. Sonrasında aracı bir ekspertiz tarafından incelettirin. Ekspertiz, tüm Daewoo araçlarla ilgili inceleme yapabilecek altyapıya sahiptir. Bu sayede araçta herhangi bir kusur ya da hata olup olmadığı kısa bir süre içinde ortaya çıkar.

Daewoo Ekspertiz Programı İle Sorunsuz Araç Satın Alınır

Süreci hızlandırmak için satıcı, ayrıca alıcıya aracın durumunun bir özetini, borçlar, kısıtlamalar ve geçmişle ilgili verileri sağlayabilir. Bunu için belli bir ücret ödenmektedir. Sorgulama da cep telefonundan yapılabilmektedir. Bu sayede aracın kaza yapıp yapmadığı,  kaza yaptıysa kaza sayısının bir ya da birden fazla olup olmadığı, kazalardaki maddi hasarın miktarı öğrenilebilir. Ekspertiz incelemesinde aracın her noktası kontrol edilmektedir. Bu sayede aracın herhangi bir yerindeki hata kolaylıkla tespit edilmektedir. Ekspertiz incelemesi sayesinde satıcının araçla ilgili söylediklerinin gerçeklik payı belli olmakta, hatta satıcının varsa gizlediği kusurlar da ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle ikinci el araç alım satımında mutlaka ekspertiz incelemesinin yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Daewoo Ekspertiz Programı İle Güvenilir Araç Satışı

Daewoo ekspertiz programı ile yapılan inceleme, ikinci el araç alım satımında zorunlu hale getirilmiştir. Yapılan açıklamada, ekspertiz incelemesi ile ikinci el araç alım satımının koyut altına alınacağı belirtilmiş, böylece devletin vergi kaybının önleneceği ifade edilmiştir. Ekspertiz incelemesi yapılmayan araçların ikinci elde alım satımının yapılmasına kısıtlama getirilmiştir. Bu nedenle alıcı satıcıdan ekspertiz raporunu istemeli, raporu olmayan bir aracı satın almaktan vazgeçmelidir. Ekspertiz incelemesi Daewoo araçların tümünü kapsamaktadır. İnceleme sırasında aracın tüm aksamları kontrol edilmekte, trafikte güvenli olup olmayacağı ortaya çıkarılmaktadır. Bu sayede trafikte sadece güvenli araçların seyretmesi söz konusu olmaktadır.

Leave a comment