Daihatsu ekspertiz programı, ikinci el araç satın almalarda güvenli bir inceleme uygulamasıdır. İkinci el araç satın almadan önce yapılması gereken bazı kontroller vardır. Satın alma sırasında tüm güvenlik öğeleri, yangın söndürücünün geçerliliğinden, bijon anahtarının, üçgenin ve hatta yedek lastiğin durumuna kadar kontrol edilmelidir. Ayrıca yağ seviyesini ve değişim sıklığını kontrol etmeli ve hatta gelecekteki sahibinin korumaya devam edebilmesi için aracın bakım geçmişini talep etmelidir.

Temel ipucu, aracı rölantide çalıştırmak ve manuel model olması durumunda kabindeki gürültü seviyelerini ve direksiyon simidi ve vites kolunun titreşimini kontrol etmektir. Ayrıca fren pedalında gevşeklik olup olmadığını ve aracın bir çukurdan geçerken nasıl davrandığını kontrol etmek için bloğun etrafında bir yürüyüş yapılmalıdır. Uzmanlar, mümkünse satın alma sırasında güvenilir bir tamirci getirmenizi tavsiye etse de en kesin çözüm ekspertiz programı ile aracın kontrol edilmesidir.

Daihatsu Ekspertiz Programı İle Detaylı İnceleme

Arabanın çarptığını veya su bastığını anlamak çoğu zaman zor olabilir. Özellikle araba iyi tamir edilmişse çok daha zor olabilmektedir. Ancak profesyonellerin kontrol etmesini önerdiği şey, boya tonlarında herhangi bir düzensizlik varsa kapıların, kaportaların ve bagajların hizalanması ve özellikle kapı ve kapaklardaki vidalara dikkatlice bakmaktır. Bu vidalar fabrikadan çıktıklarında genellikle gövde rengine boyanır. Başka tonlarda olduklarında, bunun nedeni zaten düzeltilmiş olmalarıdır. Tabii ki yine burada teknolojiden yararlanmak gereklidir. Bir araç satın aldıktan sonra, satışın bildirilmesi gereklidir. Araç devir işlemleri noterler tarafından yapılmaktadır. Aracın satın alındığı yerdeki notere gitmek, devir işleminin yapılması için uygundur.

Ekspertiz İncelemesi İle Güvenli Satış

Araç satın alınırken kullanım kılavuzu ile birlikte gelen modeller tercih edilmelidir. Elbette aracın yedek anahtarının olup olmadığına da dikkat edilmelidir. Aracın hasarlı ya da ağır hasarlı olup olmadığı da cep telefonu ile öğrenilebilmektedir. Tabii ki aracın borcunu olup olmadığı da araştırılmalıdır. Borç durumunu Daihatsu ekspertiz programı ile öğrenmek mümkün değildir. Bunun için maliye kaynaklarına başvurmak gereklidir. Ancak araçta kusur ya da hata olup olmadığını anlamak için ekspertiz incelemesinin yapılması yeterli olmaktadır.