Geely ekspertiz programı, özellikle kullanılmış bir araba satın almadan önce uygulanması gereken bir işlemdir. Sonradan pişman olmamanız için aracınızı alırken bazı incelemelerin yapılması önemlidir. Kaporta, boya, iç mekan, motor gibi akşamların kontrol edilmesi, sonradan büyük sürprizlerle ve tabii ki büyük masraflarla karşı karşıya kalınmaması için gereklidir. Kullanılmış bir araba alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğinin bilinmesi ve test sürüşü yapılması önemlidir.

İkinci el aracı açıkta, tercihen kaporta veya boya kusurlarını gizleyebilecek bulutsuz veya yağmursuz açık bir ortamda görmeye çalışın. Arabanın her yerinde aynı sesin olup olmadığını görmek için kaportaya hafifçe vurun. Bu şekilde, bir çeşit macun kullanılan herhangi bir parça olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Geely Ekspertiz Programı İle Kusurlar Ortaya Çıkar

Aracı kontrol ederken farlarda ve arka lambalarda herhangi bir işaret olup olmadığına bakın. Bu işaretler, orijinal öğelerin çarpıldığını veya değiştirildiğini gösterebilir.

Parmaklarınızı kapılar arasındaki boşluklarda gezdirin. Bu boşlukların boyutunun aracın diğer tarafındakiyle tamamen aynı olup olmadığını kontrol edin. Bir fark varsa, araba çarpmış ve düzgün bir şekilde eğilmemiş olabilir.

Arabaya önden bakın ve gözlerinizi çamurluğa dayayın. Oradan, kaputtaki kusurları ve kapıların yanlış hizalanmasını gözlemlemek daha kolaydır.

Araca dönük olduğunuz gerçeğinden yararlanın ve arabayı sallayın. Sallanmaya devam ederseniz, süspansiyonla ilgili sorunlarınız olabilir.

Araca arkadan bakın ve aksların hizalı olduğunu ve ayrıca lastikler arasında farklı aşınma olup olmadığını kontrol edin. Direksiyon ve süspansiyondaki kazalar, delikler ve problemler genellikle aksları yanlış hizalar. En kesin kontrol ekspertiz programı ile yapılandır.

Döşemelere Dikkat

Döşemeye iyi bakın. Banklar ve diğer parçalar yırtılmış, delinmiş, lekeli ve/veya nemli olabilir. Nem, aracın bir sel yaşadığı veya sızdırmazlık sorunları olduğu anlamına gelebilir. Elektrikli olsun ya da olmasın, klimanın ve camların iyi durumda ve çalışır durumda olduğundan emin olun.

Kaputu açın ve kaportanın alt kısmındaki paslı ve eziklere iyi bakın.

Depodaki yağ seviyesini ve görünümünü kontrol edin. Karanlık ve/veya seviyenin altındaysa araç sahibinin ilgili biri olmadığını gösterebilir. Hava filtresi de temiz ve nispeten yeni olmalıdır. En doğru yöntemin de Geely ekspertiz programı ile anacın incelenmesi olduğunu unutmayın.

Leave a comment