Jeep ekspertiz programı ile özellikle ikinci el araçların çok daha güvenli bir şekilde satın alınması mümkündür. Bir otomobil hızlı bir şekilde devalüasyona uğrar. Yeni bir araç almak her zaman işe yaramaz, çünkü her zaman daha pahalıdır ve bir yıl sonra araç zaten piyasa değerinin büyük bir bölümünü kaybetmiştir. Ancak ortaya çıkan soru, aldatılmadan kullanılmış bir arabanın nasıl satın alınacağıdır.

İkinci el araç satın almanın birçok avantajı vardır, yani kullanılmasaydı fiyatı o kadar uygun olmayacak daha iyi bir araba satın alabilmenizdir. Ayrıca, kullanılmış bir arabanın değer kaybı, yeni arabada olduğu kadar yüksek değildir.

İkinci el araç alırken kendinizi kaptırmamak için bir bütçe oluşturmak çok önemlidir. Tercih ettiğiniz model ve markayı seçtikten sonra o arabanın piyasada uygulanmakta olan fiyatlarına göre bir araştırma yapın.

Jeep Ekspertiz Programı İle Aracınızı Güvenle Alın

Bütçenizin bir parçası olarak, arabanın fiyatını aşan harcamaları, yani tescil değeri, trafik sigortası ve Motorlu taşıtlar Vergisi (MTV) gibi masrafları da göz önünde bulundurmayı unutmayın. Sigorta primleri, diğer birçok faktörün yanı sıra, markaya ve üretim yılına bağlı olarak değişiklik gösterir, bu nedenle bu özelliklerin dikkate alınması gerekir.

Özel bir kişiden satın alırken, otomobilin bazı onarılmamış hasarlarla satılması normaldir. Otomobilde ezik/oyuk, çizik, döşemede lekeler, ön panel aşınması, yanlış hizalanmış direksiyon gibi bazı kusurlar olabilir. Bu, ödenecek bedelin doğal olarak daha düşük olabileceği anlamına gelir. Aracı test edip geçmişini öğrenmeye çalışmak da önemlidir.

Otomobili İyice İnceleyin

Arabadaki olası görünür kusurlara nasıl bakılacağını bilmek, en küçük şeylere aldanmamak için çok önemlidir. En baştan, boyaya dikkat edin. Bagajı, kaputu ve kapıları açın ve orijinal boya üzerinde sprey boya izleri olup olmadığını kontrol edin.

Hemen ekspertiz programı ile ilgili bir çalışma yapılamıyorsa loş ışıkta gizlenebilecek küçük kusurlar olduğundan, aracı gün boyunca doğal ışıkta görün. Örneğin boyada kabarcıklar varsa bu pas belirtisidir.

Pedalların kötü niyetli sürüş nedeniyle aşınıp aşınmadığını görmek için pedalları deneyin. Tüm araç kontrollerini (camların açılması, klima vb.) ve ses sistemini kontrol edin. Ayrıca, aracı çalıştırdığınızda, örneğin akü, ABS ve yağ seviyesi lambaları gibi gösterge panelinde yanmaması gereken bazı ışıkların yanıp yanmadığını da kontrol edin. Jeep ekspertiz programı ile aracın kontrol edilmesinin en uygun yol olduğunu unutmayın.

Leave a comment