Volkswagen ekspertiz programı ile ikinci bir el aracın çok daha güvenli ve bilinçli bir şekilde satın alınması mümkün olur. Araba satın almak, aylık taksitleri ödemekten, yakıt harcamalarına, sigorta ve rutin bakımlara kadar bir dizi farklı yükümlülüğü içerir. Bu yükümlülükler arasında bir de kusurlu araç satın alarak sık sık tamircinin yolunu tutmak da istenmeyen bir sonuçtur. Bunu önleyebilmek için ekspertiz programı ile araç detaylı bir şekilde kontrol edilmelidir.

İkinci el araç satın almak genellikle büyük avantajlar oluşturur. En önemli avantajı da fiyat performansıdır. Elbette fazlasıyla yıpranmış bir aracın fiyatı ile az yıpranmış bir aracın fiyatının aynı olması düşünülemez. Ancak fazla yıpranmış bir aracı da ederinden yüksek fiyata satmak isteyenlerin olduğu da bilinen bir gerçektir. Özellikle bu tip araçları iyice makyajlayıp normalinde daha yüksek fiyata satmak isteyenler çıkacaktır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için aracın bir ekspertiz incelemesine götürülmesi gereklidir.

Volkswagen Ekspertiz Programı İle Tüm Kusurlar Ortada

Bazı insanlar ikinci el araç ararken konforu ön planda tutar, bazıları da az yakıt harcamasını. Elbette herkes aradığı aracı bulur. Ancak araç ararken piyasa koşullarının dikkate alınmasında yarar vardır. Fiyatı emsallerine göre çok düşük olan araçlarda büyük onarımlar gerektiren arızaların olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Satıcı elbette aracın tüm kusurlarını söylemeyecektir. Hatta belki satıcı aracın tüm kusurlarını da bilmiyordur. Bu durumda yapılacak olan aracın ekspertiz tarafından kontrol edilmesidir. Kontrol gözle değil bir program ile yapılmalıdır. Program araçta görünür görünmez tüm kusurları ortaya çıkarma özelliğine sahiptir.

Aracın Olumlu Olumsuz Yönlerini Araştırın

Araç almadan önce atı ve eksilerinin karşılaştırılması, yapılacak harcamalarla ilgili önceden bilgi sahibi olunmasını sağlar. Örneğin bazı araçların yedek parçaları çok yüksek fiyattan satılır. Bazıları araçlarınki ise daha uygun fiyatlıdır. Yedek parça önemli bir ayrıntıdır çünkü gerek rutin bakımlarda gerekse herhangi bir kaza anında onarım için harcanacak parayı belirler. Elbette Volkswagen ekspertiz programı bu ayrıntıyı vermez ancak araç alınır alınmaz hemen masraflara başlanıp başlanmayacağının belirlenmesinde önemli bir rol oynar.

Leave a comment