Opel ekspertiz programı sayesinde kullanılmış bir aracın güvenli bir şekilde satın alınması mümkündür. Elbette böyle bir araba alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır ancak gözle tüm kontroller yapılsa bile ekspertiz programı ile detaylı bir inceleme yapılması tavsiye edilir.

İkinci el araba seçiminde motor durumu önemli bir özelliktir. Satın alma sırasında motor belirleyici bir parça olarak kabul edilmelidir.

Çoğu zaman sadece aracın estetiği ve opsiyonel öğeler dikkate alınır, ancak motor aracın kalbidir ve kaputu açıp kalbinin iyi durumda olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Daha yoğun ve daha koyu duman, yağ sızıntısı ve olağandışı sesler, kullanılmış arabanın motorunun iyi durumda olmadığına dair işaretler verir. Gelecekteki arızaları önlemek için tam bir motor kontrolü yapılmalıdır.

Opel Ekspertiz Programı İle Kusursuz Araç Alabilirsiniz

Motor ve şanzıman grubu, aracın tam olarak çalışmasını garanti edecek şekilde olmalıdır. Debriyaj ayarının kontrolü kesinlikle yapılmalıdır. Çok sert veya çok yumuşaksa, yakın gelecekte sorun yaşamanız olasıdır. Ortalama olarak, debriyaj tertibatına her 70 bin kilometrede bir bakılmalıdır.

Kullanılmış araba satın almak söz konusu olduğunda en büyük korkulardan birisi, büyük ir kaza geçirmiş bir araç satın almaktır. Bu durumdan kurtulmanın basit ve kolay bir yolu, aracın tüm arabanız camlarının kontrol edilmesidir.

Tüm pencerelerde şasi numarası vardır. Bu sayede camlardan herhangi birinin değiştirilip değiştirilmediği anlaşılabilmektedir. Elbette Opel ekspertiz programı ile yapılacak inceleme unutulmamalıdır.

Aracın Altına Dikkat!

Kaporta kontrol edilirken bir diğer önemli ipucu da lastiklerin ve kullanılmış aracın marka modelinin göstergelerinin koşullarına bakmaktır. İkinci el araçların arabanın alt kısmının durumuna bakılmalıdır.

Araba kaldırılarak yapısal durumu kontrol edilmelidir. Aracın yan elemanlarındaki süspansiyon sorunları ve yapılan kaynak işlemleri, orijinal ayarlarda herhangi bir değişiklik olup olmadığını göstermektedir.

Selden etkilenen otomobillerin ikinci el otomobil pazarında yeniden satışa sunulduğu bilinmektedir. Böyle bir araçta güçlü bir küf olur. Ayrıca stepnenin altı kontrol edilmelidir. Selden kurtarılan arabaların gövdesi yarı çürüktür. Kriko ve bijon anahtarı paslıdır.

Tabii ki en kesin sonuç Opel ekspertiz programı ile belli olmaktadır. Program sayesinde ikinci el araç güvenli bir şekilde satın alınabilmektedir.

Leave a comment