Mitsubishi ekspertiz programı, araç güvenliğinin değerlendirildiği bir yazılımdır. Ekspertiz raporu veren işletmeler tarafından kullanılan ekspertiz raporu, aracın tüm aksamlarını inceler ve herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığını ortaya koyar. Bilindiği gibi ikinci el araç almak iki kat daha fazla özen gerektirir.

Satın alma sırasında acele etmemek gereklidir. Araştırma sakince yapılmalı, satıcının baskısı altında kalınmamalı ya da o anda aracı satın alma ihtiyacınızın fazla olduğu belli edilmemelidir.

Muhtemelen kısa ve orta vadede niyetiniz satmak olmayacak ama baktığınız aracın yeniden satılmasının kolay ya da zor olduğu bilinmelidir.

Bir aracın ilk yılı, en çok değer kaybettiği yıldır. Bu kaçınılmaz olduğu için değer kaybı daha az olan modellerin tercih edilmesi büyük bir avantajdır.

Mitsubishi Ekspertiz Programı İle Detaylı Kontrol

Kısa bir mesafe yeterli olmasa da test sürüşü, araçta farklı seslerin gelip gelmedinin anlaşılması için yapılması gereklidir.

Kullanılmış bir araç satın alırken önemli bir kriter aracın kilometresidir. Düşük kilometreli arabalar daha değerlidir çünkü daha iyi korunmuşlardır ve daha az bakım gerektirirler.

Yüksek kilometreli modellere dikkatinizi iki katına çıkarın ve çok daha detaylı bir inceleme yapın. Lastiklerin ve yedek lastiğin, akünün ve motorun durumunu kontrol edin. Elbette Mitsubishi ekspertiz programı ile değerlendirme yaptırın.

Biraz otomobil bilginiz olsa bile, kullanılmış bir aracı değerlendirirken ve muayene ederken güvenilir bir tamirci getirmek önemlidir. Tamirci, en tarafsız görüşe sahip olur, küçük ayrıntıları ve asla göremeyeceğiniz şeyleri görebilir.

Daha sonra aracın görsel (gövde ve iç) ve mekanik yönleri (motor ve frenlerden gelen garip sesler, süspansiyon ve amortisörler, hizalama ve denge) hakkında bilgi alınmalıdır.

Detaylı İnceleme Yapmak Şart

Kazalar genel olarak aracın fiyatını ve çok fazla değerini düşürebilecek hasarlara neden olmaktadır. Ancak çoğu durumda alıcı, kaza anında aracın nereden darbe aldığını tespit edebilir.

Bunun için gün içerisinde aracı kuru ve temiz olarak gözlemleyiniz. Resimdeki farklılıklar bir kazayı gösterir. Kapılar, tamponlar ve tavan arasındaki simetri, aynen öyle. Dalgalanmalar, kaportadaki küçük ezikler veya kaputun köşelerindeki farklılıklar diğer işaretlerdir. Tabii ki gözle incelemek yeterli değildir. Mitsubishi ekspertiz programı ile detaylı inceleme yapılmalıdır.

Leave a comment